YAHYA BAYRAM

YAHYA BAYRAM

YAHYA BAŞKAN'IN SEYİR DEFTERİ
[email protected]

ÇIRPI DOĞANSPOR'UN SESİNİ DUYUN!

02 Nisan 2021 - 14:34

Çırpı Doğanspor’a ait olan Çırpı  sahası bakımsızlıktan ve  ilgisizlikten tinercilerin, esrarcıların, mekanı oldu. Güzelim sahada soyunma odalarının camı, çerçevesi kırılmış. Tel örgüleri çıkmış, kulübelerin bazıları çalınmış, bazıları ise kullanılamaz durumda.Tribünlerin çatısı felaket durumda. Oturma yerlerinin kimi sağlam kimi, çürümüş, kimisi yok, kimisi kırılmış. Muhtemelen hurdacılara satılmış. Futbol sahasının içinde hayvanlar otluyor. Yani durum içler acısı.
“Durumları içler acısı”
Çırpı DoğanSpor Başkanı kendi imkanlarıyla bir şeyler yapmaya çalışmış. Mesela grayderle sahayı düzeltmiş, silindirle  güzelce ezdirmiş, taşları toplatmış, tel örgüleri sağlamlaştırmış, sahayı maç oynanacak hale getirmiş ama ne hikmetse o sahaya maç vermemişler. Hep bir engel çıkmış karşılarına. Şimdi sahadan çok mezbelelik gibi duruyor. Orada yaşayanlar gece oradan geçmeye korkar olmuş durumda. ÇırpıdoğanSpor kulübü perperişan durumda. Maçlarını göçebe gibi sağda, solda oynamaya çalışıyorlar.
Bir Allah’ın kulu ‘bu kulübün sahası var neden sağda solda oynuyor, nasıl gidiyor, paraları var mı, servisi var mı, yok mu’ bunu soran yok. Belediye destek yerine köstek oluyor. Kimse yardımcı olmuyor, olmaya da yanaşmıyor. Maçlara trenle gidip geliyorlar. Bu çocuklara, bu takıma yazık.
“Bu çocuklara, bu takıma yazık”
 Çırpı DoğanSpor takımının başkanı ve yönetimi yoktan var etmeye çalışıyorlar. Sizden istedikleri kendileri için değil, takım için.
Siz bu işe gönül vermiş insanları soğutursanız bu işi amatörce kim yapar?  Benden söylemesi kimse yapmaz.
Gelin inadınızı kırın!
Çırpıdoğan Spor ve Çırpı sahasına sahip çıkın ve yardımcı olun. Sizden fazla bir talepleri yok. Tek istedikleri sahaya ve takıma destek çıkılması. Çocuklar günden güne kötü şeylere alışmadan, pis işlere bulaşmadan gelin takımın başkanına destek çıkın, yoksa çok şey geçmiş olacak, iş işten geçmeden.

YORUMLAR

  • 0 Yorum